გიორგი მალანიამ "Kung Fu Festival 2025" -ზე, WU LIN FENG-ის ჩემპიონატის ორი ფინალური ბრძოლა მოიგო და კიკბოქსინგის ჩემპიონის ტიტული და ქამარი მოიპოვა.
შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე ბეჟან ნემსაძე, მინისტრის მრჩეველი ბექა ღვაჩლიანი, აფხაზეთის კულტურის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სააგენტოს თანამშრომელი გიორგი ბერიანიძე და სპორტსმენის მწვრთნელი მამუკა შონია ესწრებოდნენ.
გიორგი მალანია წარმოშობით დროებით ოკუპირებული გალიდან არის და 15 წელია, კიკბოქსინგის ფედერაციის წევრია. მას მოპოვებული აქვს პირველი ადგილები ესტონეთის კიკბოქსინგის ჩემპიონატზე და იტალიის მსოფლიო ჩემპიონატზე 16-17 წლის კატეგორიაში, არის საქართველოს მრავალგზის ჩემპიონი.
აფხაზეთის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს და აფხაზეთის კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სააგენტოს მხარდაჭერით, აფხაზეთის ძიუდოს აკადემიაში ახალგაზრდა სპორტსმენებისთვის მასტერკლასი ჩატარდა.
მასტერკლასები ცნობილმა ქართველმა ძიუდოისტებმა, ევროპის სამგზის პრიზიორმა და მსოფლიოს ჩემპიონმა ავთანდილ ჭრიკიშვილმა და საქართველოს სამგზის და მსოფლიო ჩემპიონმა ლუხუმ ჩხვიმიანმა ჩაატარეს და ახალგაზრდებს საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს.
მასტერკლასს აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის მინისტრი დავით მორგოშია, აფხაზეთის კულტურის, სპორტის და ახალგაზრდულ საქმეთა სააგენტოს დირექტორ ანი კიტიასთან ერთად დაესწრო.
ღონისძიება ახალგაზრდებში სპორტის ამ სახეობის პოპულარიზაციისა და განვითარების მიზნით გაიმართა.
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის მინისტრი დავით მორგოშია, საფესტივალო სამზადისის ფარგლებში, სოხუმის თეატრის სცენაზე  სპექტაკლის „იაკიში და პუპჩეს“ რეპეტიციას დაესწრო. მინისტრმა მადლობა გადაუხადა თეატრის დასს საინტერესო შემოქმედებითი საქმიანობისთვის და ბერლინის ITO ფესტივალზე წარმატება უსურვა.
დრამატურგ ხანონ ლევინის „იაკიში და პუპჩე“ სევდიანი კომედიაა, რომელიც 2017 წელს ფოთის საერთაშორისო თეატრალური ფესტივალისთვის დაიდგა და ფესტივალის საუკეთესო სპექტაკლის ტიტულიც მოიპოვა. წარმოდგენა არაერთი სხვა ადგილობრივი და საერთაშორისო ჯილდოს მფლობელიცაა.