რამდენიმე დღეში თეატრი 10 წლის იუბილეს აღნიშნავს და ძალიან მიხარია, რომ ჩვენი ეს გადაწყვეტილება, სიმბოლურად ამ მნიშვნელოვან თარიღს დაემთხვა“, - განაცხადა ლევან მგალობლიშვილმა.
ინტეგრირებული თეატრი „აზდაკის ბაღი“ 2015 წელს დაარსდა და მისი დასი 20-მდე განსაკუთრებული საჭიროების მქონე პირს აერთიანებს.
აფხაზეთის განათლებისა და კულტურის მინისტრი “აზდაკის ბაღის” სამხატვრო ხელმძღვანელს და თეატრის დასის წევრებს შეხვდა
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის მინისტრი ბექა ღვაჩლიანი, აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე ლევან მგალობლიშვილთან ერთად, ვალერი არქანიას სახელობის საგამოფენო დარბაზში “აზდაკის ბაღის” სამხატვრო ხელმძღვანელს, რეჟისორ ბაჩო გაბრუაშვილს და თეატრის დასის წევრებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მთავრობის წევრებმა, თეატრის წარმომადგენლებს პროფესიულ საქმიანობაში წარმატება უსურვეს და განვითარების სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
მთავრობის თავმჯდომარის ლევან მგალობლიშვილის და მთავრობის წევრების ერთობლივი გადაწყვეტილებით, უახლოეს მომავალში ინტეგრირებულ თეატრ "აზდაკის ბაღს" სახელმწიფო თეატრის სტატუსი მიენიჭება.
თეატრი რამდენიმე დღეში 10 წლის იუბილეს აღნიშნავს, რაც ამ გადაწყვეტილებას კიდევ უფრო სიმბოლურს ხდის.
ინტეგრირებული თეატრი “აზდაკის ბაღი” 2015 წელს დაარსდა და მისი დასი 20-მდე განსაკუთრებული საჭიროების მქონე პირს აერთიანებს.
ლევან მგალობლიშვილი - ეს ადამიანები ქმნიან ისტორიებს რეალურ ფაქტებზე და აცოცხლებენ აფხაზეთის ისტორიას
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის მინისტრი ბექა ღვაჩლიანი, პროფესიონალი მოკრივეების მონაწილეობით გამართულ საერთაშორისო სარეიტინგო ბრძოლებს დაესწრო.
დავით ფაცაციამ ფოთსა და ზუგდიდში ინფრასტრუქტურული პროექტები დაათვალიერა
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის სავაჭრო-სამრეწველო პალატამ საგამოფენო სივრცეში აფხაზეთიდან დევნილი მეწარმეები წარადგინა.
ლევან მგალობლიშვილი - ქართულმა შეიარაღებულმა ძალებმა საკუთარი სიცოცხლის ფასად ამ უთანასწორო და სასტიკ ბრძოლაში ათასობით უდანაშაულო მოქალაქის სიცოცხლე გადაარჩინა
„დღეს 32 წელი გავიდა გუმისთის შეტაკებიდან, სადაც ჩვენმა ქართულმა შეიარაღებულმა ძალებმა, საკუთარი სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის ფასად, ამ უთანასწორო და სასტიკ ბრძოლაში ათასობით უდანაშაულო მოქალაქის სიცოცხლე  გადაარჩინა.
აფხაზეთის მთავრობის მხარდაჭერით დროებით დევნილი ახალგაზრდები პროფესიონალი მოკრივეების მონაწილეობით გამართულ საერთაშორისო სარეიტინგო ბრძოლებს დაესწრნენ